Saeima pieņem Solidaritātes nodokļa likumu

(30.11.2015.)

Saeima pirmdien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Solidaritātes nodokļa likumu. 

Solidaritātes nodoklis attieksies uz sociāli apdrošinātām personām – darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi kalendāra gadā pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksimālo apmēru – 48600 eiro. 

Solidaritātes nodokļa likme noteikta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmes apmērā - 34,09 procenti, no kuras 23,59 procentus maksā darba devējs un 10,5 procentus – darba ņēmējs. 

Likums noteic, ka solidaritātes nodokli, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju, aprēķinās un valsts pamatbudžetā ieskaitīs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tādējādi ne darba devējiem, ne darba ņēmējiem netiks radīts papildu administratīvais slogs, uzsver likuma projekta autori. Savukārt saskaņā ar izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā solidaritātes nodokļa daļu persona varēs iekļaut attaisnotajos izdevumos. 

Solidaritātes nodokļa ieviešana skars 4,7 tūkstošus darbspējas vecuma cilvēkus, un ieņēmumus, kas nākamgad prognozēti 23,4 miljonu eiro apmērā, plānots ieskaitīt valsts pamatbudžetā. Tas ļaus segt attiecīgos budžeta izdevumus Labklājības ministrijas valsts budžeta programmā “Valsts sociālie pabalsti un izdienas pensijas”, teikts likuma projekta anotācijā. 

Jauns likums bija nepieciešams, lai mazinātu nodokļu regresivitāti darba ņēmējiem, iekšzemes darba ņēmējiem pie darba devēja – ārzemnieka, ārvalstu darba ņēmējiem pie darba devēja – ārvalstnieka un pašnodarbinātajiem ar augstāku ienākumu līmeni, uzsver likuma izstrādātāji. 

Solidaritātes nodokļa likums stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 16.aprīlī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
09:40  Saeimas Prezidija sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
12:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas kopsēde
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde