Diskusija "Saeima cilvēkiem ar invaliditāti"

(03.12.2013.)

Saeimā otrdien, 3.decembrī,  atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, notika diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”.  

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, un tās dalībniekus uzrunāja arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Šīgada diskusijas centrālais jautājums - pirmā ziņojuma projekts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Personu ar invaliditāti tiesību komitejai par to, ko Latvija paveikusi un kā tiek pildīts ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti noteiktais šo cilvēku tiesību īstenošanā. Diskusijā tikavērtēts, kas šo divu gadu laikā paveikts un kādi būs atbildīgo institūciju tālākie soļi invaliditātes politikas jomā.

Ieskatu Labklājības ministrijas sagatavotajā ziņojuma projektā sniedza ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens.

Pasākumā piedalījās Saeimas deputāti, kā arī Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Valainis, Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule un nevalstiskās organizācijas, kuras pārstāv cilvēku ar invaliditāti intereses.

Vispārējā konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām mūsu valstī ir spēkā kopš 2010.gada marta, un šogad Latvijai ir jāsniedz pirmais ziņojums par progresu, ko dalībvalsts panākusi divu gadu laikā pēc Konvencijas stāšanās spēkā.

Diskusiju „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” rīkoja Saeimas priekšsēdētāja S.Āboltiņa, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO. 

Diskusija norisinājās Saeimas nama Sarkanajā zālē, un tiešraidē tā bija vērojama Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Pirmā cilvēku ar invaliditāti atbalstam veltītā diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” notika 2010.gada 3.decembrī.

3.decembris par Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti tika pasludināts ANO Ģenerālās Asamblejas sēdē 1992.gadā. Šīs dienas mērķis ir palielināt informētību un izpratni par invaliditātes jautājumiem, kā arī mobilizēt praktisku atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti.

 

Solvita Āboltiņa diskusijā Saeimā: parlaments ir piemērotākā platforma diskusijām par atbalstu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

 

Diskusijas materiāli:

Diskusijas programma

Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Arvila Ašeradena prezentācija

Diskusijas videoieraksts

Diskusijas videosižets

Fotogalerija

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde