LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA

BUDŽETA UN FINANŠU (NODOKĻU) KOMISIJA

 

Jēkaba iela 10/12        LV 1811                  tālr. 708 7318, fakss 708 7317

________________________________________________________________

Rīgā

 

2009. gada ____. jūnijs

Nr.9/2 – 2 – 

 

Saeimas Prezidijam

 

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz pavairot un izdalīt deputātiem komisijas apkopotos priekšlikumus likumprojekta “Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā” (Nr.1301/Lp9) izskatīšanai 2.lasījumā.

 

 

Pielikumā: Komisijas apkopotie priekšlikumi uz _____ lpp.

 

Ar cieņu,

 

komisijas priekšsēdētājs                                                 G.Bērziņš

 

 

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija

            Likumprojekts (steidzams) otrajam lasījumam

 

Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā

(Nr.1301/Lp9)

 

Spēkā esošā redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr.

Priekšlikumi

(6)

Ministru kabineta atzinums

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

1

2

3

4

5

6

7

 

Izdarīt Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā šādus grozījumus:

1

Saeimas Juridiskais birojs:

Papildināt likumprojekta ievaddaļu pēc vārda „likumā” ar skaitļiem un vārdiem iekavās „(Latvijas Republikas Saeimas un Ministru kabineta Ziņotājs, 2006, 15. nr., 2009, 2. nr.)”.

Atbalstīt

Atbalstīt

Izdarīt Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2006, 15.nr.; 2009, 2.nr.) šādus grozījumus:

31.pants. Soda par izmeklēšanas cietumu iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu piemērošanas kārtība

(1) Šā likuma 30.panta pirmajā daļā minētais sods piemērojams ne vēlāk kā 10 dienu laikā no pārkāpuma konstatēšanas dienas, bet, ja sakarā ar pārkāpumu izmeklēšanas cietuma priekšnieka pilnvarota amatpersona ir veikusi pārbaudi, - 10 dienu laikā no tās pabeigšanas dienas, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas.

(2) Pārbaude veicama izmeklēšanas cietuma priekšnieka norādītajos termiņos, bet ne vēlāk kā 10 dienu laikā no dienas, kad izmeklēšanas cietuma priekšniekam kļuvis zināms par izdarīto pārkāpumu.

(3) Pirms lēmuma pieņemšanas par soda uzlikšanu apcietināto informē par pārkāpuma būtību un dod iespēju sniegt paskaidrojumus sevis aizstāvībai. Ziņas par izdarītā pārkāpuma būtību, konstatētajiem pārkāpuma apstākļiem un apcietinātā paskaidrojumu iekļauj lēmumā par soda uzlikšanu.

1. Papildināt 31.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

„Šā likuma 30. panta pirmajā daļā paredzētos sodus uzliek ar izmeklēšanas cietuma priekšnieka rakstveida lēmumu, izņemot brīdinājumu, ko var paziņot mutvārdos. Apcietinātajam ir tiesības viena mēneša laikā pieprasīt, lai brīdinājumu noformē rakstveidā. Brīdinājumu noformē un izsniedz Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā un termiņā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saeimas Juridiskais birojs:

Izslēgt likumprojekta 1.pantā vārdus „un termiņā”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

1. Papildināt 31.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Šā likuma 30.panta pirmajā daļā paredzētos sodus uzliek ar izmeklēšanas cietuma priekšnieka rakstveida lēmumu, izņemot brīdinājumu, ko var paziņot mutvārdos. Apcietinātajam ir tiesības viena mēneša laikā pieprasīt, lai brīdinājumu noformē rakstveidā. Brīdinājumu noformē un izsniedz Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.”

37.pants. Kārtība, kādā apstrīdams piemērotais sods par izmeklēšanas cietumu iekšējās kārtības noteikumu pārkāpšanu

(1) Apcietinātais uzlikto sodu 10 dienu laikā var apstrīdēt Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam.

(2) Sūdzības iesniegšana neaptur soda izpildi.

(3) Prokurora protests attiecībā uz apcietinātajam nelikumīgi uzlikto sodu aptur tā tālāko izpildi līdz protesta izskatīšanai.

 

2. Izteikt 37.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

„Uzlikto sodu apcietinātais var apstrīdēt Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Sūdzības iesniegšana neaptur soda izpildi. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā. Tiesas spriedums nav pārsūdzams, izņemot, ja ir pārsūdzēts šā likuma 30. panta pirmās daļas 6. un 7. punktā paredzētais sods. Tādā gadījumā tiesas spriedumu var pārsūdzēt, iesniedzot kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentam.”

3

Saeimas Juridiskais birojs:

Izteikt likumprojekta 2. pantā piedāvāto 37. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

„Uzlikto sodu apcietinātais var apstrīdēt Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Administratīvās rajona tiesas spriedums, kas pieņemts par šā likuma 30. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4. un 5. punktā minēto sodu uzlikšanu apcietinātajam, nav pārsūdzams. Administratīvās rajona tiesas spriedumu, kas pieņemts par šā likuma 30. panta pirmās daļas 6. un 7. punktā minēto sodu uzlikšanu apcietinātajam, var pārsūdzēt, iesniedzot kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam.”

Atbalstīt

Atbalstīt

2. Izteikt 37.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Uzlikto sodu apcietinātais var apstrīdēt Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Administratīvās rajona tiesas spriedums, kas pieņemts par šā likuma 30.panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4. un 5.punktā minēto sodu uzlikšanu apcietinātajam, nav pārsūdzams. Administratīvās rajona tiesas spriedumu, kas pieņemts par šā likuma 30.panta pirmās daļas 6. un 7.punktā minēto sodu uzlikšanu apcietinātajam, var pārsūdzēt, iesniedzot kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam.”

Pārejas noteikumi

1. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr.288 "Apcietinājumā turēšanas kārtības likums" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2006, 11.nr.).

2. Šā likuma 11.panta piektajā daļā paredzētais nosacījums par apcietinātās personas izvietošanu atsevišķi no pārējiem ieslodzītajiem attiecināms uz Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta bijušo darbinieku, viņa laulāto vai pirmās pakāpes radinieku.

3. Papildināt pārejas noteikumus ar 3.punktu šādā redakcijā:

„3. Grozījumi šā likuma 37. panta pirmajā daļā attiecībā uz apcietinātajiem uzlikto sodu apstrīdēšanu neattiecas uz lietām, kurās Administratīvā rajona tiesa spriedumu pieņēmusi līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai. Šajās lietās spriedums pārsūdzams Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā”.

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

Saeimas Juridiskais birojs:

Aizstāt likumprojekta 3. pantā piedāvātajā pārejas noteikumu 3. punktā vārdu „apstrīdēšanu” ar vārdu „pārsūdzēšanu”.

 

Saeimas Juridiskais birojs:

Aizstāt likumprojekta 3. pantā piedāvātajā pārejas noteikumu 3. punktā vārdus „līdz šā likuma” ar vārdiem „līdz šo grozījumu”.

 

Atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

 

Atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

3. Papildināt pārejas noteikumus ar 3.punktu šādā redakcijā:

“3. Grozījumi šā likuma 37.panta pirmajā daļā attiecībā uz apcietinātajiem uzlikto sodu pārsūdzēšanu neattiecas uz lietām, kurās Administratīvā rajona tiesa spriedumu pieņēmusi līdz šo grozījumu spēkā stāšanās dienai. Šajās lietās spriedums pārsūdzams Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.”

 

Likums stājas spēkā 2009.gada 1.jūlijā.

6

Saeimas Juridiskais birojs:

Izteikt norādi par likumprojekta spēkā stāšanos šādā redakcijā:

„Likums stājas spēkā vienlaikus ar 2009. gada jūnijā pieņemtajiem grozījumiem likumā „Par valsts budžetu 2009. gadam.”.

Neatbalstīt

Neatbalstīt

Likums stājas spēkā 2009.gada 1.jūlijā.