LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA

BUDŽETA UN FINANŠU (NODOKĻU) KOMISIJA

 

Jēkaba iela 10/12        LV 1811                tālr. 708 7318, fakss 708 7317

________________________________________________________________

Rīgā

 

2009. gada ____. jūnijs

Nr.9/2 – 2 – 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz pavairot un izdalīt deputātiem komisijas apkopotos priekšlikumus likumprojekta “Grozījums Vides aizsardzības likumā” (Nr.1271/Lp9) izskatīšanai 2.lasījumā.

 

 

Pielikumā: Komisijas apkopotie priekšlikumi uz _____ lpp.

 

Ar cieņu,

 

komisijas priekšsēdētājs                                                 G.Bērziņš

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija

            Likumprojekts (steidzams) otrajam lasījumam

Grozījums Vides aizsardzības likumā

(Nr.1271/Lp9)

 

Spēkā esošā redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

Nr.

Priekšlikumi

( 10 )

Ministru kabineta atzinums

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā redakcija

(ar valodas speciālistu labojumiem)

 

Grozījums Vides aizsardzības likumā

1. Izdarīt Vides aizsardzības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2006, 24.nr., 2007, 15.nr.; 2008., 7.nr., 24.nr.), šādu grozījumu:

1

Vides ministrs R.Vējonis

Aizstāt likumprojekta nosaukumā vārdu „grozījums” ar vārdu „grozījumi”, un attiecīgi aizstāt likumprojekta 1.panta ievaddaļā vārdus „šādu grozījumu” ar vārdiem „šādus grozījumus”.

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

Grozījumi Vides aizsardzības likumā

Izdarīt Vides aizsardzības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2006, 24.nr., 2007, 15.nr.; 2008, 7., 24.nr.) šādus grozījumus:

10.pants. Valsts un pašvaldību iestāžu uzdevumi attiecībā uz vides informācijas sniegšanu un izplatīšanu

 (6) Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra ne retāk kā reizi četros gados sagatavo un publicē nacionālo ziņojumu par vides stāvokli, ietverot tajā informāciju par vides kvalitāti un slodzi uz vidi. Ziņojumu publicēšanas starplaikos informāciju regulāri papildina un ievieto aģentūras mājaslapā internetā.

 

 

2

 

 

Vides ministrs R.Vējonis

Izteikt 10.panta sesto daļu šādā redakcijā:

„(6) Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (turpmāk – centrs) ne retāk kā reizi četros gados sagatavo un publicē nacionālo ziņojumu par vides stāvokli, ietverot tajā informāciju par vides kvalitāti un slodzi uz vidi. Ziņojumu publicēšanas starplaikos informāciju regulāri papildina. Ziņojumu, kā arī ziņojumu publicēšanas starplaikos apkopoto informāciju ievieto Vides ministrijas mājaslapā internetā.”;

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

1. Izteikt 10.panta sesto daļu šādā redakcijā:

“(6) Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (turpmāk — centrs) ne retāk kā reizi četros gados sagatavo un publicē nacionālo ziņojumu par vides stāvokli, ietverot tajā informāciju par vides kvalitāti un slodzi uz vidi. Ziņojumu publicēšanas starplaikos informāciju regulāri papildina. Ziņojumu, kā arī ziņojumu publicēšanas starplaikos apkopoto informāciju ievieto Vides ministrijas mājaslapā internetā.”

16.pants. Vides informācijas sistēmā ietveramā informācija

 (2) Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra izveido un uztur aizsargājamo teritoriju reģistru, kurā informāciju grupē atbilstoši katram upju baseinu apgabalam. Aizsargājamās teritorijas šā panta izpratnē ir Ūdens apsaimniekošanas likuma 1.panta 1.punktā minētās teritorijas.

 

3

Vides ministrs R.Vējonis

Aizstāt 16.panta otrajā daļā vārdus „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra” ar vārdu „centrs”;

 

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

2. Aizstāt 16.panta otrajā daļā vārdus “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra” ar vārdu “Centrs”.

 

17.pants. Vides monitorings

 (5) Personām, kuras vides normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā veic vides monitoringu un kurām ir Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras vai citas vides normatīvajos aktos noteiktās valsts iestādes izdota dienesta apliecība, ir tiesības, informējot īpašnieku vai atbildīgo personu, iekļūt valsts, pašvaldību un privātā īpašuma teritorijās, ciktāl tas nepieciešams, lai veiktu vides monitoringam nepieciešamos novērojumus un mērījumus. Valsts drošībai un aizsardzībai paredzētajos objektos un teritorijās, arī ieslodzījuma vietās, drīkst iekļūt attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

 

 

4

Vides ministrs R.Vējonis

Izteikt 17.panta piekto daļu šādā redakcijā:

„(5) Personām, kuras vides normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā veic vides monitoringu un kurām ir Valsts vides dienesta vai citas vides normatīvajos aktos noteiktās valsts iestādes izdota dienesta apliecība vai pilnvarojums, ir tiesības, informējot īpašnieku vai atbildīgo personu, iekļūt valsts, pašvaldību un privātā īpašuma teritorijās, ciktāl tas nepieciešams, lai veiktu vides monitoringam nepieciešamos novērojumus un mērījumus. Valsts drošībai un aizsardzībai paredzētajos objektos un teritorijās, arī ieslodzījuma vietās, drīkst iekļūt attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

3. Izteikt 17.panta piekto daļu šādā redakcijā:

“(5) Personām, kuras vides normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā veic vides monitoringu un kurām ir Valsts vides dienesta vai citas vides normatīvajos aktos noteiktās valsts iestādes izdota dienesta apliecība vai pilnvarojums, ir tiesības, informējot īpašnieku vai atbildīgo personu, iekļūt valsts, pašvaldību un privātā īpašuma teritorijās, ciktāl tas nepieciešams, lai veiktu vides monitoringam nepieciešamos novērojumus un mērījumus. Valsts drošībai un aizsardzībai paredzētajos objektos un teritorijās, arī ieslodzījuma vietās, drīkst iekļūt attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”

19.pants. Vides valsts kontroles iestādes

(1) Vides valsts kontroli īsteno Valsts vides dienests, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrācijas un citas vides normatīvajos aktos noteiktās tiešās pārvaldes iestādes.

 

5

 

 

Vides ministrs R.Vējonis

Aizstāt 19.panta pirmajā daļā vārdus „īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrācijas” ar vārdiem „Dabas aizsardzības pārvalde”;

 

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

4. Aizstāt 19.panta pirmajā daļā vārdus “īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrācijas” ar vārdiem “Dabas aizsardzības pārvalde”.

 

20.pants. Valsts vides inspektori

(1) Vides valsts kontroli veic Valsts vides dienesta un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrāciju valsts vides inspektori.

 

6

Vides ministrs R.Vējonis

Aizstāt 20.panta pirmajā daļā vārdus „īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrāciju” ar vārdiem „Dabas aizsardzības pārvaldes”.

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

5. 20.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus “īpaši aizsargājamo dabas teritoriju administrāciju” ar vārdiem “Dabas aizsardzības pārvaldes”;

(3) Valsts vides inspektoru lēmumus, kas saistīti ar vides valsts kontroli, var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Valsts vides dienesta ģenerāldirektoram. Valsts vides dienesta ģenerāldirektora lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

 

 

7

Vides ministrs R.Vējonis

Izteikt 20.panta trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektoru lēmumus, kas saistīti ar vides valsts kontroli, var apstrīdēt attiecīgi Valsts vides dienesta ģenerāldirektoram un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektoram. Valsts vides dienesta ģenerāldirektora un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora lēmumus var pārsūdzēt tiesā.”

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

“(3) Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektoru lēmumus, kas saistīti ar vides valsts kontroli, var apstrīdēt attiecīgi Valsts vides dienesta ģenerāldirektoram un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektoram. Valsts vides dienesta ģenerāldirektora un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora lēmumus var pārsūdzēt tiesā.”

34.pants. Informācijas apkopošana par kaitējumu videi

(1) Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra izveido un uztur datubāzi, kurā apkopo informāciju par gadījumiem, kad radies kaitējums videi vai tieši kaitējuma draudi, lai uzskaitītu gadījumus, kuros saskaņā ar šo nodaļu veicami preventīvie, neatliekamie un sanācijas pasākumi.

(2) Šā panta pirmajā daļā minēto informāciju Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrai sniedz Valsts vides dienests un operatori Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

 

8

Vides ministrs R.Vējonis

Aizstāt visā 34.pantā vārdus „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra” (attiecīgā locījumā) ar vārdu „centrs” (attiecīgā locījumā).

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

6. Aizstāt 34.panta pirmajā un otrajā daļā vārdus “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra” (attiecīgā locījumā) ar vārdu “Centrs” (attiecīgā locījumā).

39.pants. Vides vadības un audita sistēma

(4) Reģistrācijai vides vadības un audita sistēmā nepieciešamos elementus pārbauda un apstiprina akreditēts vides verificētājs. Metroloģijas un akreditācijas valsts aģentūra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā veic vides verificētāju akreditāciju un viņu darbības uzraudzību, kā arī izveido un uztur vides verificētāju reģistru.

Aizstāt 39. panta ceturtajā daļā vārdus „Metroloģijas un akreditācijas valsts aģentūra” ar vārdiem „SIA „Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs”.

 

9

Juridiskais birojs

Aizstāt likumprojekta tekstā lietoto saīsinājumu “SIA” ar vārdiem “sabiedrība ar ierobežotu atbildību”.

 

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

7. Aizstāt 39.panta ceturtajā daļā vārdus “Metroloģijas un akreditācijas valsts aģentūra” ar vārdiem “sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs””.

 

Pārejas noteikumi

 

 

10

Vides ministrs R.Vējonis

Papildināt Pārejas noteikumus ar 13.punktu šādā redakcijā:

„13. Grozījumi šā likuma 10.panta sestajā daļā, 16.panta otrajā daļā, 17.panta piektajā daļā un 34.pantā par kompetentās institūcijas maiņu stājas spēkā 2009.gada 1.augustā.”

Atbalstīts

 

Atbalstīts

 

8. Papildināt pārejas noteikumus ar 13.punktu šādā redakcijā:

“13. Grozījumi šā likuma 10.panta sestajā daļā, 16.panta otrajā daļā, 17.panta piektajā daļā un 34.pantā par kompetentās institūcijas maiņu stājas spēkā 2009.gada 1.augustā.”

 

2. Likums stājās spēkā 2009.gada 1.jūlijā.

 

 

 

 

Likums stājās spēkā 2009.gada 1.jūlijā.